Який газоблок вибрати для будівництва будинку

Який газоблок вибрати для будівництва будинку

Будівництво з газоблоків сьогодні вважається однією із найбільш розповсюджених технологій. Використання подібних матеріалів відповідає світовим тенденціям щодо енергозбереження та екологічності. Крім того, газоблоки відрізняються паропроникністю, гарними акустичними властивостями, невеликою вагою та демократичною ціною. Однако для різних сфер використання розроблені блоки з відмінними експлуатаційними характеристиками. Виділимо основні критерії вибору газобетону для будівництва.

Технологія виготовлення

Газоблоки можуть відрізнятися пористістю і, відповідно, мати різні показники теплопровідності. В свою чергу, пористість матеріалу залежить від того, яким способом він був отриманий. Так, газоблок для будівництва може бути виготовлений за автоклавною та неавтоклавною технологією. На перший погляд, змішування і заливка бетону здійснюються стандартним методом, але значна різниця полягає в тому, що автоклавні модифікації сушаться в спеціальних камерах-автоклавах, тоді як неавтоклавні — на вулиці, в природних умовах. Це суттєво позначається на технічних характеристиках готового матеріалу.

Щільність як основний критерій вибору

Призначення блоку залежить саме від його щільності. При цьому на конкретний показник вказує маркування матеріалу:

  • D350 — найменш щільний матеріал, застосовується як утеплювач, для несучих конструкцій не підходить через крихкість;
  • D400 — вважається оптимальним для утеплення та заповнення отворів;
  • D500 — підходить для будівництва стін у малоповерхових будинках, а в окремих випадках — навіть для возведення несучих стін з фасадами, що вентилюються.

Замовити газоблок для різних цілей можна, наприклад, в будівельному магазині alkiv.ua/ua/. Окремо зазначимо, що матеріали з меншим показником щільності мають свої переваги. Так, вони більш схильні до механічних пошкоджень, але за рахунок простої механічної обробки ідеально підходять для створення різних конструкцій у середині будівлі, наприклад, полиць, невеликих арок тощо.

На які ще звернути фактори при виборі

Крім щільності, при виборі газоблоку для будівництва важливе значення мають наступні характеристики:

  1. Теплопровідність — чим нижчий цей показник, тим вище теплоізоляційні властивості газоблоків. 
  2. Вогнестійкість — заголом газобетон відноситься до вогнестійких матеріалів. Подібна перегородка, з використанням якісної фасадної штукатурки, може витримати відкрите полум’я протягом 2-3 годин. Важливо лише вибрати матеріал від перевіреного виробника, який дотримується всіх стандартів.
  3. Акустичні властивості — залежать від щільності блоків та безпосередньо товщини стін. 
  4. Габарити окремих блоків — для стін оптимальним вважається газоблок з параметрами 60х30х20 см, для перегородок же підійде матеріал і з меншою товщиною.

Сертифіковані блоки газобетону в Україні пропонують декілька компаній. При цьому серед професіоналів найбільш популярні блоки від UDK та Стоунлайт. Продукцію даних виробників цінують за високу якість та гарні властивості. Подібні матеріали підійдуть для створення комфортного та практичного (з точки зору витрат на опалення) житла.

0 коментарів
69 переглядів
2 місяці тому
Коментарі

Коментарі відсутні
завантаження файлу
Додати замовлення