Типи прокату листової сталі
Листовий металопрокат застосовується фактично у всіх галузях промисловості. Це універсальна сировина у сфері будівництва, для виготовлення машин, механізмів, верстатів тощо.
Листовий прокат може постачатись у вигляді листів (товстолистова сталь) або як рулонний металопрокат (тонколистова сталь). Метал має різні характеристики та може істотно відрізнятися по ключових параметрах. Пропонуємо ознайомитись з ними більш детально.
Види листового металу
Розрізняють такі основних види листового металопрокату:
- гарячекатаний листовий метал;
- холоднокатаний метал;
- лист з полімерним покриттям;
- оцинкований листовий металопрокат.
Гарячекатана сталь
Це металопрокат, отриманий шляхом прогонки металу на прокатному стані з подальшою термічною обробкою. Характеризується шорсткою поверхнею матового відтінку, без відблиску. Вважається бюджетним видом металу. Поділяється на тонколистову сталь (товщиною від 0.4 до 3.9 мм) та товстолистовий метал (від 4 до 160 мм).
Гарячекатана сталь за типом сталі може бути низьколегованим або високолегованим конструкційним металом. Конструкційна виготовляється з легованої вуглецевої сталі і має відмінні показники стійкості до корозії та перепадів температурних режимів. Гарячекатана конструкційна сталь є більш якісним металом, вона стійка до механічних пошкоджень і проста в обробці, оскільки не вимагає додаткових етапів.
Застосування гарячекатаної сталі:
- виготовлення шовних трубопроводів;
- зварні металоконструкції для зовнішнього застосування у будівельній галузі;
- мостові клепані металоконструкції;
- виробництво комплектуючих в автомобіле- і машинобудуванні;
- побутове використання.
Холоднокатаний метал
Цей чорний металопрокат виготовляється без застосування термічної обробки металу, пластичну сталь прокатують на стані без нагрівання. Додаткова обробка листового металу забезпечує більш гладку поверхню та рівномірну товщину листа, а сам матеріал краще піддається подальшій обробці для виготовлення деталей.
Використання холоднокатаного листа:
- корпуси автомобілів;
- для виготовлення побутової техніки;
- у виробництві елементів більш складної форми;
- як будівельний матеріал.
Полімерний металопрокат
Даний вид – це металопрокат в асортименті, як гарячекатаного, так і холоднокатаного способу виготовлення. Виробництво такого листового металу передбачає нанесення спеціального напилення або емалі на поверхню, завдяки чому утворюється додатковий захист листової сталі від негативного впливу навколишнього середовища. Покращуються показники зносостійкості та зменшується впливу корозії на сталь, що істотно підвищує термін експлуатації металопрокату.
Застосування:
- виготовлення металочерепиці та іншого будівельного покриття;
- виробництво профнастилу тощо.
Оцинкований прокат
Являє собою листову сталь або холодної, або гарячої прокатки з додатковим нанесенням цинкового шару на поверхню металу за допомогою електролітів.
Найбільш популярний вид оцинкованої сталі – це продукція холодної прокатки з легованої вуглецевої сталі.
Цинкування суттєво покращує фізико-механічні властивості металопрокату, зокрема, стійкість до зовнішнього впливу навколишнього середовища.
Використання:
- харчова промисловість;
- медичні галузь;
- будівельні матеріали;
- облицювання будівель.
Одним із різновидів оцинкованого металопрокату є гофрована сталь завтовшки від 0.4 до 0.75 мм. Ці листи хвилеподібного вигляду використовують у будівельній галузі для створення жорсткого покрівельного настилу, в облицюванні стін, для створення парканів, а також оцинкований гофрований лист є каркасом сендвіч-панелей.
Обрати листовий металопрокат і замовити з порізкою під індивідуальні розміри необхідну кількість Ви можете на сайті listovoymetal.com.ua.