Паркани жалюзі: в чому секрет успіху?

Зовсім нещодавно я постала перед вибором: який саме паркан вибрати для власного будинку. Занурившись у пошуки та трохи розібравшись з варіантами того, що пропонує ринок сьогодні, я зупинилась на парканах жалюзі. Як виявилось, жалюзі бувають не лише на вікнах: цей же принцип виробники використали для створення паркану і результат вийшов приголомшливий: такі паркани виглядають дуже сучасно, дуже стильно і додають ділянкам якийсь особливий зовнішній вигляд. Це той випадок, коли кажуть: “Як у фільмі”.
Тож, чому паркани жалюзі дійсно краще рішення, а також, які матеріали, характеристики та особливості вибору існують, спробую розповісти стисло та у максимально легкій формі з власного досвіду.
Що таке паркан жалюзі?
Це сучасна огорожа, яка складається з опорних стовпів та ламелей — рівних планок, розміщених горизонтально під кутом. Буває і вертикальне розміщення, але це радше рідкість.
Ламелі переважно виготовляють з металу, рідше — з дерева або міцного пластику. Конструкція нагадує жалюзі на вікнах й принцип дії у них аналогічний. Це «золота середина» між суцільною огорожею та класичними парканами з великими просвітами між дошками. І вона об’єднує головні переваги двох варіантів.
Вільне проходження світла та повітря й обмежена видимість з боку вулиці — ключові переваги паркану жалюзі. Після встановлення такого паркану двір прихований від сторонніх очей, але при цьому немає й вогкого затінку: природна вентиляція підтримує мікроклімат на ділянці: оптимальний для газонної трави, квітів чи городини.
І це не всі його переваги!
- Сучасний зовнішній вигляд. Жалюзі — це нове рішення, яке виглядає більш виграшно, ніж класичні металеві, бетонні чи кам’яні паркани.
- Великий вибір стильових рішень. Різноманіття матеріалів та кольорів дозволяє адаптувати дизайн паркану під стиль архітектури будинку.
- Простота та довговічність. Це стосується металевих парканів. Вони не потребують складного догляду чи фарбування. Спеціальне покриття захищає їх від впливу кліматичних факторів.
- Оптимальні захисні характеристики. Паркан жалюзі унеможливлює прохід на ділянку для тварин. Розташування ламелей не дозволяє роздивлятись двір з вулиці.
- Стійкість до значних бокових навантажень. Конструкція витримує сильні пориви вітру, і при цьому не вібрує та не видає сторонніх звуків.
- Простий монтаж. Встановлення огорожі жалюзі не потребує особливих навичок.
Металеві чи дерев’яні?
В пошуках паркану я зіштовхнулась з тим, що паркани жалюзі виготовляють з металу та дерева. Але ж який паркан жалюзі купити для захисту ділянки? Насправді лідером продажів є огорожі з металевими ламелями. Чому? Бо дерев’яні занадто «декоративні»: вони пасують до гостьових будинків для туристів чи для будівель в етно стилістиці. До того ж, деревина потребує регулярного догляду: її треба просочувати від гниття та від комах, і ця спеціальна «хімія» коштує дорого.
Тож, якщо на першому місці міцність та довговічність, - конкурентів у металевих ламелей немає. На ринку досить багато виробників, і вони використовують різні види металу. Але важлива не лише сталь, а й методи її обробки.
Є три поширених варіанти:
Матовий поліестер. Шорстке на дотик покриття товщиною близько 35 мкм, яке робить поверхню стійкою до подряпин, перепадів температур та вигорання на сонці.
Глянцевий поліестер. Блискуче покриття товщиною до 25 мкм, яке добре протистоїть впливу сонця, захищає метал від іржі, але вразливе до подряпин.
Printech. Тут варто трохи розповісти про методику. На оцинковану та переґрунтовану поверхню металу наносять базовий захисний шар товщиною до 20 мкм, а на ньому друкують декоративний малюнок. Його захищають шаром поліестеру. Переваги покриття універсальні: естетичність та хороший захист.
Що варто врахувати перед тим, як купити паркан жалюзі?
Як виявилось під час пошуку, конкретні характеристики ламелей залежать від можливостей виробників. Але в середньому варто розраховувати на ширину між опорними стовпами до 3 метрів та висоту огорожі до 2,5 метрів. Для кріплення підходять металеві, бетонні або цегляні стовпи. Ну а для замовлення ламелей треба повідомити продавцю параметри майбутньої огорожі: це спростить вибір.
Але насправді, виробники парканів допомагають із замірами - виїзжають на вашу ділянку та роблять всі необхідні заміри вже на місці і вже після виготовлення ламелей паркану, надають послугу зі встановлення паркану “під ключ”.
