Класифікація мідного дроту та застосовувані марки мідних сплавів
Мідь – рожево-золотистий металопрокат, який має відмінні характеристики тепло- і електропровідності, характеризується стійкістю до корозії. У сплаві з цинком мідь утворює латунь, а з оловом – бронзу. Металеві вироби з міді, бронзи й латуні широко використовуються у промисловості, для створення напівпровідників для побутових приладів, в організації системи водопостачання, а також у суднобудуванні та для кузовних елементів автотранспорту.
Дріт мідний – це тонкий витягнутий виріб з міді, який має невеликий поперечний діаметр при великому значенні довжини. Дріт має високу гнучкість, його зручно обробляти, зберігати та транспортувати.
Виготовляються мідні дроти відповідно до ГОСТ 22666-77 та з урахування ТУ 16-705.492-2005. Застосовується мідний дріт для виготовлення проводів, кабелів та інших електротехнічних виробів. Купити мідний дріт можна в котушках чи мотках.
Класифікація мідного дроту
Для виготовлення мідних дротів використовують сировину, вміст міді в якій складає 99%. Таким параметрам відповідає мідний дріт М1. Його характеристики відповідають стандартам і мають такі властивості:
- висока електро- і теплопровідність;
- невелика температура плавлення;
- легка оброблюваність, зокрема порізка.
Мідний дріт марки М1 має високу корозійну стійкість, і, відповідно, тривалий термін експлуатації. Існує підвид мідного дроту марки М1Ф. Це виріб з металопрокату, де знижена концентрація кисню за допомогою фосфору. Процедура проводиться для усунення ймовірності руйнування дроту киснем.
Мідний дріт М2 має допустимий вміст міді 99.7%. Його застосовують у кріогенній техніці, а також у будівельній галузі. Хімічний склад мідного дроту марки М2 регулюється стандартом ДСТУ 859-2001.
Мідні дроти марки ММ та МТ мають вміст міді 99.9% і срібла не більш ніж 0,015%. Виготовляються за ТУ У 27.4-00195452.006-2001. Випускаються такі дроти діаметром від 0.3 до 10 мм в перерізі. Цей клас виробів використовується для виробництва дротів, шнурів, електричних кабелів, а також для іншого електротехнічного використання.
Виготовлення мідних дротів
Для того, щоб виготовити дріт із міді, використовують мідну катанку. Залежно від того, яку форму дроту необхідно отримати у перерізі, використовують заготовки із:
- квадратним;
- шестигранним;
- складним поперечним перерізом.
Процес виготовлення мідних дротів відбувається на спеціальних верстатах методом холодного катання.
Перед катанням (або волочінням) заготовка труїться у розігрітій сірчаній кислоті при температурі 50°С. Наступний етап – безпосередньо волочіння, що відбувається на верстатах, налаштованих на відповідний діаметр вихідного виробу. Після волочіння мідний дріт відправляють у печі для відпалу. Завдяки цьому виріб отримує однорідні механічні характеристики та покращується міцність металопрокату. При необхідності дріт проходить додаткові етапи волочіння.
Після закінчення виготовлення його охолоджують у воді, на повітрі, або за допомогою спеціальних сумішей. Весь процес виготовлення ретельно контролюється відповідальними спеціалістами на відповідність стандартам і нормам, а також на відсутність механічних пошкоджень на всіх етапах виготовлення.
Після охолодження вироби з міді намотують на бухти, маркують і відправляють замовнику. Компанія УКХ пропонує широкий асортимент мідного дроту різного діаметру і маркування, за посиланням Ви можете обрати необхідний переріз мідних дротів, а також замовити доставку обраної продукції по Україні.